O koupelně…
Voda znamená bohatství, a odtok vody z domova symbolizuje odcházení rodinného majetku. Měnící se klimatické podmínky ukazují, jakým vzácným zbožím je voda – takže by se s ní nemělo plýtvat. Stále více lidí používá vodu z vany, dřezu a sprchového koutu na zalévání zahrádky. Kapající kohoutek je symbolem utíkajícího bohatství. Představte si, že jedna kapka spadne z kohoutku za sekundu, což znamená, že zbytečně odteče tisíc litrů vody za rok.
- V koupelně očišťujete svoje tělo, a říká se, že tím se čistí i duše.
- Je to druhá hlavní místnost po kuchyni.
- Koupelnou uniká nejvíce energie odtoky.
- Sami sebe tady potkáváte ve vlastní kůži.
- Koupelna nemusí být příliš velká, ale neměla by působit tmavě a stísněně.
- Ke zvětšení a prosvětlení místnosti použijte velká zrcadla a dostatek osvětlení.
- Nejlepší pozice koupelny je na východě nebo jihovýchodě. Pokud je vaše koupelna na sever, dodejte proti síle vody prvky dřeva nebo rostliny.
- Oddělte toaletu od koupelny. Víko sedátka a dveře místnosti by měly být stále zavřené, zejména je-li toaleta blízko vstupních dveří do domu nebo dveří do ložnice.
- V koupelně i na toaletě se zaměřte na správnou cirkulaci vzduchu, ať je to malé okno nebo vzduchová ventilace.
- Mějte pod kontrolou špinavé prádlo – v koši pod víkem.
- Chaos v jakémkoli prostoru vnáší chaos i do života. Maličkosti jako gumičky, sponky, pinzety a další věci dejte ideálně do skleněných či porcelánových dóz.
NÁVŠTĚVOU VE VLASTNÍ KOUPELNĚ
Pojďte dnes sami k sobě na návštěvu a zkuste se na svou koupelnu podívat očima osoby, která zde nebydlí, ale je tu jen jako pozorovatel.
Zadívejte se do své koupelny ode dveří, jako byste ji viděli úplně poprvé.
- Jakou celkovou atmosféru v místnosti cítíte?
- Máte zde i toaletu, nebo je to místo určené jen k očistě?
- Děláte zde jen malé každodenní rituály např. čištění zubů a rukou, nebo stává se i oázou odpočinku a relaxace např. ve vaně?
- Co o vás vaše koupena vypovídá v tuto chvíli?
- Jaké ručníky vidíte? Seprané, nebo měkoučké? Jsou pověšené na výšku nebo se různě povalují? Jak často je měníte?
- V jakém stavu jsou kohoutky? Kapou nebo ne?
- Vidíte spoustu krémů a tubiček, nebo je zde systém a pořádek?
- Jak snadný je přístup k umyvadlu, vaně popř. pračce?
- Má koupelna okno? Co z něj vidíte?
- Jaká jsou zde zrcadla? Vidí všichni členové domácnosti svojí celou hlavu?
- Je z koupelny cítit čistota?
- Má tato místnost atmosféru láskyplné náruče, co vás opečovává?
NÁVOD, JAK OPEČOVAT SVOJI KOUPELNU
Dbejte na to, aby byla vždy čistá. Většinou kohoutky a ručníky prozradí hodně o čistotě celé místnosti.
Zrcadlo odráží váš vlastní obraz – doslova i symbolicky. Jak se vidíte v zrcadle, ovlivňuje i to, jak se vnímáte ve své vědomí. Proto je tak důležité, aby zrcadla byla čistá a odrážela jen „čistou“ energii.
Zrcadla a umyvadlo potřebují lichotivé osvětlení. Vyvarujte se příliš ostrého světla, snažte se naopak vytvořit uvolněnou atmosféru, např. svíčkami. Koupelna by neměla být příliš velká, ale neměla by působit stísněně a tmavě. Nedostatek světla ubírá energii.
Měkké ručníky místnost pěkně zútulní a zateplí prostor. Obecně se má za to, že ručníky by se měly prát po třech použitích. Nebudou však čistší, použijete-li více pracího prášku. Právě naopak. Absorbují pak všechno přebytečné a mohou být domovem pro více bakterií. Ručníky zůstanou déle měkké, když je před sušením protřepete.
Nahřejte si ručník na topení, protože až vystoupíte z vany a zabalíte se do něj, budete mít pocit, jako by vás někdo objal.
RECEPT NA POMALOU MOKROU CHVILKU:
Sprchování má podobný efekt jako pobyt na mořském břehu- voda „smazává“ většinu podnětů, které působí na vaše smysly, a mozek se tak lépe dostane do plného stavu bdělosti. Sprchováním se navíc vytvářejí tytéž negativně nabité ionty, jaké jsou v mořském vzduchu. Ty vám pomohou cítit se vyrovnaně a nabití energií.
Ať vám teče v životě radost, ne jen kape!