Dokončujte! Nedokončené bere energii.

Představte si, že řídíte auto a nikdy nedojedete do cíle. Vždy přesednete do jiného vozu, necháte ho na půl cesty, a znovu sednete do jiného.

Nikdy nedojedete do cíle. To samé je s energií během dne, když nedokončujete činnosti a stále začínáte nové.

Můžete se cítit unaveni a v tvůrčí strnulosti. Začne vám chybět energie, kterou zanecháváte v rozdělaných činnostech, které nedokončujete. Dokončení vrací energii zpět do těla.

 

Jak na energetickou rovnováhu a co pomůže, aby vám energie neubývala?

NOVÉ KURZY

Nemusíte mi věřit všechno doslova. Ale vyzkoušejte na vlastní kůži:  

Rozepište mail a odejděte od něj. Dejte se do úklidu, a když máte začít vytírat, nechte toho. Pak běžte vařit a odejděte od neuklizené kuchyňské linky. Zaměřte pozornost na pracovní zprávu a odložte to po dvaceti minutách. Po těchto činnostech budete unaveni. Tři hodiny jste něčemu věnovali svůj čas a nemáte ani kapku síly. Výsledek nikde. Nic jste nedodělali. A v tom to je.

Kdybyste odeslali ten mail, dokončili vytření, uklidili po sobě kuchyň, dopsali pracovní zprávu, nastal by malý zázrak. Překypovali byste energii. Je jedno, jestli by vám to trvalo tři nebo osm hodin. Nedokončené odsává sílu.

V nedokončených věcech, rozhovorech a situacích zůstávají háčky. Přestavte si, že jste jako rybář, co stále čeká na svůj úlovek. Čím více nedokončených věcí, tím více prutů ve vodě. Dokončení je chycení ryby. Energetická potrava pro tělo.

Nedokončené věci energii odebírají,

Dokončené ji přinášejí.

 

Kouzelné maličkosti, které vám doma doplní váš energetický kredit a vezmou si jen pár minut vašeho času:

  • Ustlaná posel po ránu
  • Vyklizená myčka
  • Setřená kuchyňská linka
  • Odnesená prázdná rulička papíru z toalety
  • Uklizené talíře a šálky po snídani
  • Vyměněné ručníky v koupelně
  • Doplněná čerstvá voda květinám do vázy

I během dne může vaše tělo dostávat energii, když pracuje, kouzlo spočívá v dokončování.

A jestli jste článek dočetli až do konce, tak gratuluji. Vaše energie byla doplněna, protože jste nezůstali jen v půli textu.

Krásné dny a ať vám domov chutná!

Olga

PS: Právě vychází DIÁŘ PLNÝ ČASU, kde každý den se probouzí jen pro vás. Znáte snad lepší místo, kde ubytovat vaše pondělky a pátky?

TO CHCI!