TEST – Jakou knihou je váš domov?

Představte si, že váš domov je kniha. Začtěte se do svého domova od prvního dne a nezapomeňte mezi listováním jednotlivých dnů se také brouzdat spadaným listím. To šustění je jako otáčení stránek.

Jakou knihou je váš domov?

Cestopisem

Milujete chodit z pokoje do pokoje. Na chalupu často balíte tašky, psa, děti a jiná zavazadla. Hlavně nebýt doma. Cestovat do práce. Do světa. Do hospody.

Deník

Radost vám dělají dny, a tak si je zaznamenáváte. Na papír. Na zeď. Ťukáte stále nové hřebíky a věšíte na ně nové obrázky, kde je vaše rodina na usměvavých fotkách od ucha k uchu.

Detektivka

Rádi procházíte domovem a díváte se na něj očima Hercula Poirota a pátráte po tom, co vás vyčerpává a bere vám sílu. Uklízíte, rovnáte a třídíte. Zamykáte dveře na deset západů. Zabíjíte hlad před lednicí nebo hledáte viníka, kdo za to může, že zase není vynesený koš.

Divadelní hra

Vaše rodina miluje hrát spolu hry, a nejenom ty deskové. Berete na sebe různé masky, nepotřebujete diváky ani oponu.

Drama

Vyhledáváte zápletky a konflikty s partnerem. Hádka je pro vás nejkrásnější vrchol večera. Někdy rádi pak zapletete spolu nohy, abyste je ráno rozpletli, a těšíte se na nové dějství. V dramatu je důležitá přímá řeč, monology a dialogy.

Encyklopedie

Dělá vám radost lidi vzdělávat a poučovat. Váš přednes je racionální a strukturovaný.

Povídka

Velmi důležitá je pro vás domácí komunikace, mluvit spolu a povídat si. Neděláte okolky, zaměřujete se na jedno téma a to probíráte. Ve dne. V noci. Je dokázáno, že žena, pokud nevyužije všechna slova během dne, je musí vypovídat večer doma. Žena si potřebuje povídat.

Kniha pro děti a mládež

Oslovujete se s partnerem „mamka“ a „taťka“ a vše se u vás točí kolem dětí. Věříte, že až vyrostou, že to bude jinak. Nevěřte. Nebude. Vzpomeňte si na Andersena. Ty pohádky taky nemají šťastný konec.

Mýty a pověsti

Po generace se u vás doma traduje, že svíčková od prababičky je ta nejlepší. Buchty jsou nejsladší makové a postel se stele vždy po ránu.

Poezie

Milujete romantiku a ve všech vázách doma máte růže. Celý váš domov je jedna velká báseň.

Román

Váš domov má hodně postav, více dějových linií, může mít jinou než chronologickou kompozici. Důležitá je v románu postava vypravěče a pásmo postav. Někdy se to zvrtne. Vznikne román pro muže. Román pro ženy. Románek se sousedem.

Rukopis

Vaše domácnost je plná vzkazů. Ručně si píšete věty. Na lednici. Na dveře. Na zrcadlo. „Miluji tě.“ „Kup rohlíky a máslo.“ „Vynes koš.“ „Dnes přijdu pozdě, protože spí u nás tvoje matka.“

Sci-fi

Vůbec nechápete, jak stíháte domácnost, práci, děti, dovolenou, dvě teplý kafe denně, zásobovat lednici, žehlit, prát, ale přesto věříte, že je vědecky dokázáno, že rodina je základ státu.

Přidejte se do programu Zářivý domov – ještě několik dní za zaváděcí cenu